Niet creatief? Echt wel! Kom waterverven met mijn superleuke online cursus.

De geldweek van Emmy: vakantie editie

We waren dit keer op vakantie in Nederland en merkten wel dat alles een stuk duurder was. We hoefden nu geen vliegreis te betalen, maar alsnog gaven we ongeveer net zoveel uit als in een week vakantie waar we wél vlogen. Ik neem je mee langs onze uitgaves in een hele week vakantie (8 dagen) en ga nu dan ook van vrijdag tot en met vrijdag in plaats van maandag tot en met zondag.

Leestijd

Vrijdag

Op vrijdag reden we naar Zandvoort en hoewel ik normaliter in dit soort artikelen alleen de pintransacties deel, deel ik nu ook wat we betaalden voor onze accommodatie aan de Nederlandse kust. Deze was overigens, ondanks het toch wel flinke bedrag voor een week, onder de maat. Maar c’est ca, we hebben genoten.

De accommodatie koste ons €1703,96. Dit was alleen een Airbnb, dus geen dagelijkse schoonmaak, geen eten, puur en alleen een ‘huisje’.

Op vrijdag reden we eerst naar Haarlem waar we €20,50 betaalden voor koffie met taart. De parkeergarage koste €8,70. Vanuit daar reden we door naar Zandvoort en gaven we €105 euro uit aan het parkeren wat we gelijk voor de hele week afrekenden. Ik had wat boodschappen meegenomen van huis om wat avonden te koken, dus daar hadden we die eerste dag geen kosten meer aan. Normaliter gaan we graag uiteten op vakantie, maar met een peuter die geen dutje meer doet en om 18:00 kapot is, is dat gewoon niet zo handig. We halen daarom ons horeca-hart tegenwoordig maar overdag op!

Dagtotaal €134,20

Zaterdag

Op zaterdag was het code geel dus waaiden we letterlijk een beetje weg op het strand. We aten en dronken wel wat bij een strandtent voor het vakantiegevoel en gaven daar €33,75 uit.
We hadden nog geen zin in een tripje waarbij we de auto weer in moesten dus gingen we naar een Center Parcs in de buurt waar we €7,00 moesten betalen voor de binnenspeeltuin en de kinderboerderij. We liepen door het dorp terug waar ik €22,06 bij de Hema uitgaf, omdat ik ineens zag dat er hele lieve wollen babyslofjes lagen voor maar €4,00. Dat kon ik niet laten liggen voor baby Lala, en wat er toen nog bij is gekomen, dat weet ik even niet meer haha.
We haalden ook gelijk een paar boodschapjes, en dronken koffie bij een koffietentje. €84,27 en 36,80.

Dagtotaal: €183,88

Zondag

We dronken een kopje koffie in het dorp (is Zandvoort eigenlijk wel een dorp? Zo voelt het haha). Daar gaven we €36,80 uit aan koffie en taart. We reden toen naar Amsterdam om naar Artis te gaan! Novae was nog net een laatste weekje gratis, maar voor onszelf betaalden we €63,00. Het parkeren in Amsterdam Oost was €21,53 en daarna aten en dronken we ook nog even wat bij een koffiezaakje €26,00. Ik was (gezonde) snacks voor Novae vergeten dus doken snel een supermarkt in om niet alleen maar te verzaken in ijsjes en gaven daar nog €12,70 uit.

Omdat Novae in de buggy had geslapen waagden we ons aan een early diner bij een strandtentje en daar gaven we ook nog eens €51,30 uit. Niet veel voor een diner, het was ook niet veel haha.

Dagtotaal: €211,33

Maandag

We bleven lekker in Zandvoort om op het strand te hangen. We dronken uiteraard wel weer een kopje koffie buiten de deur wat €16,40 koste. We gaven ook €58,66 uit bij de Albert Heijn en €11,51 bij de kaasboer. In de avond kreeg Novae een eigen maaltijdje en wij bestelden preggo proof sushi voor €72,49.

Dagtotaal: €159,06

Dinsdag

We maakten er weer een dagje Amsterdam van en dit keer gingen we naar Nemo! We betaalden in theorie €17,92 voor het parkeren maar vergaten helaas onze parkeerapp uit te zetten waardoor we €32,53 teveel betaalden. Auw. We dronken echt heerlijke koffie en aten zalige taart bij Bakers & Roasters (dichtbij Nemo) en daar rekenden we €28,00 af. Nemo zelf koste €43,00 en op de terugweg viel Novae in slaap in de buggy waardoor wij nog eens een kopje koffie haalden om lekker rond te struinen in alle rust haha. Daar betaalden we €10,51 voor. Die avond bestelden we pizza’s wat €33,43 koste.

Dagtotaal: €165,39

Woensdag

Weer een dagje rondom Zandvoort. We haalden ijsjes voor €6,50, kochten weer wat boodschappen voor €69,87, dronken koffie voor €12,80 en kochten daarna ook nog kaasbroodjes bij de Hema voor €5,98. We relaxten heerlijk op het strand.

Dagtotaal €95,15

Donderdag

Op onze laatste dag besloten we nog eens Amsterdam in te gaan en nu voor iets ‘niet voor kinderen’ haha. Natuurlijk richt je je vakantie altijd zo in dat het leuk is voor kids als je die mee hebt, maar je mag zelf ook aan bod komen. Ik had echt zin om even door de Bijenkorf te struinen dus dat deden we. We gingen met de trein naar Amsterdam, wat Novae heel erg leuk vond (had ze toch nog haar ding haha), wat in totaal €21,76 was. Omdat het station wel een stuk lopen was en ik en mijn bekken na een hele week struinen toch wel iets waren afgezwakt bracht Luuk mij en Novae eerst richting het station. Zo kon ik m’n energie gebruiken om daadwerkelijk door Amsterdam te lopen. Al wachtende op Luuk dronken Novae en ik even koffie en thee wat €7,85 koste. In Amsterdam kochten we uiteindelijk niks bij de Bijenkorf maar dronken we wel weer koffie met taart voor €24,35.

Aan het einde van de dag chillden we nog even op het strand en daarna haalden we wat patat. Of zoals Novae het noemt ‘kaptatjes’. €37,76

Lekker veel junkfood deze vakantie, maar tussendoor ook een hoop gezonde dingen gelukkig doordat we ook zelf boodschappen haalden.

Dagtotaal €91,72

Vrijdag

Op vrijdag wilden we de vakantie afsluiten door bij een strandtentje nog een koffie te doen, en daar rekenden we €21,70 af. Daarna reden we naar huis want het zou mega warm worden die dag en ik had ook wel zin in onze airco’s thuis haha!
Onderweg haalden we nog tosti’s voor €14,00 en in de avond sloten we de vakantie even goed af met nog eens preggo proof sushi voor €59,65.

Dagtotaal €95,35.

Totaal, en is dit normaal?

We gaven in totaal, inclusief verblijf (exclusief reiskosten want we rijden elektrisch en dat kan ik niet zo terugrekenen) €2840,54 uit. En daar ben ik vast ergens wat vergeten bij een Kruidvat of kosten voor een openbare toilet, maar die had ik anders ook gemaakt.
In theorie valt dit wel in lijn met wat we normaliter ook een beetje op vakanties uitgeven in een week. Eigenlijk zijn we altijd zo tussen de €2500 en €3000 kwijt voor een week. Daarentegen hebben we normaal ook een vliegreis in dit bedrag zitten, en dat zat er nu niet eens bij. Dat maakt wel dat ik de conclusie trek dat Nederland echt heel duur is om vakantie in te vieren.

Ik heb ChatGPT eens gevraagd of dit nou normaal is. Het antwoord: ja, heel normaal. Eigenlijk geeft een gemiddeld gezin met onze samenstelling precies €2500 tot €3000 euro uit aan een vakantie in Europa voor een week. Dan zitten wij dus best wel gemiddeld. Voelt toch best goed om even te horen, moet ik zeggen haha!


Emmy ter Horst

Een beetje prettig gestoord en geobsedeerd door sushi en mijn mini-me Novae. Ik hoop dat je mijn schrijfsels leuk vindt, mocht je me ook op Instagram willen volgen dan kan dat via @mintenhoning :)