Ik heb zeker niet elke dag make-up op, en deze routine kost me echt maximaal 10 minuten. Als ik wat speciaals heb dan doe ik uiteraard wat meer moeite, maar de basis lijkt eigenlijk altijd hier op.
Het is tegenwoordig niet meer heel ‘hip’ om een dikke laag foundation op te hebben. Als ik kijk naar hoe de ‘nieuwe generatie’ zich opmaakt is dat heel naturel, waarbij de echte huid zichtbaar is. Ik ben zelf natuurlijk een dinosaurus en niet van die generatie haha, ik gebruik nog altijd graag foundation. Ik heb gewoon geen geweldige huid van mezelf en ik ben ook gewoon grauw van kleur haha!
Ik gebruik al sinds jaar en dag de foundation van La Roche Posay, in kleur 11. Deze is voor mij precies goed qua dekking, kleur en formule. Ik vind het een prettig idee dat hij niet commodogeen is (verstopt de huid niet) en dat hij gemaakt is voor een hele gevoelige huid.
Ik breng deze aan met deze nummer 22 kwast van NYX.
Zowel foundation als concealer breng ik altijd aan vanaf de rug van mijn hand. Zo kan ik doseren en hoef ik niet alles te gebruiken wat ik uit de verpakking haal. Soms pak ik wat extra bij en dep ik ergens een tweede laagje, soms niet.
‘Vroeger’ bracht ik concealer wat dikker aan, en ik liet dit ook wat lager doorlopen, meer langs mijn neus langs in een soort driehoek naar beneden. Nu focus ik echt meer op de huid rond mijn ogen en zorg ik ook dat ik het hoekje naast mijn oog meepak. Als je dit hoekje lekker licht van kleur houdt, en eventueel later ook nog met highlighter bedekt, lift dat je gezicht optisch en heb je een frisse uitstraling.
Voor concealer gebruik ik deze ‘catpaw’ kwast van Real Techniques, nummer 242. Deze maakt het onmogelijk om een dikke laag op te smeren, want dan werkt de kwast gewoon niet goed. Hij dwingt je echt met kleine beetjes tegelijk te werken en dat geeft bij mij een mooi resultaat. Ik gebruik deze concealer van Rival loves me maar deze is in Nederland niet te koop. Ik kocht hem in Duitsland, en volgens mij is hij daar nu ook niet meer te koop. Als hij op is, moet ik dus opzoek naar een andere!
Ik gebruik dit niet altijd, maar als ik een extra glow wil gebruik ik deze finishing poeder. Helaas wederom niet meer verkrijgbaar.
De finishing poeder sla ik meestal over, en matteren doe ik niet meer. Ik gebruik na de concealer gelijk de bronzer van Benefit. Ik gebruik Hoola, of Hoola Glow. Deze breng ik aan met een Blush Brush van Real Techniques, op alle plekken waar de zon mij zou raken én over mijn oogleden. Ik gebruik bronzer niet om te shapen, daar is deze kleur te warm voor. Bovendien doe ik daar tegenwoordig ook niet meer de moeite voor. Maar, net even die frisse teint van bronzer, daar kan ik niet zonder. Ik breng hem dus aan op mijn voorhoofd, langs mijn haargrens, een beetje op mijn slapen en in een w-vorm over mijn neusbrug en jukbeenderen.
Daarna is het tijd voor blush. Deze blushes gebruik ik op dit moment vooral, afwisselend. Het zijn:
- Milani baked blush nr. 5
- Milani baked blush nr. 1
- Sisley Le Phyto blush in Golden Rose (zo duur, maar echt TE mooi)
- Mac Extra dimension trio Pearlescense
Vandaag kies ik voor het laatste, en dan haal ik mijn kwast door zowel de blush kleur als de highlighter heen. Daardoor krijg ik een hele mooie zachte, glanzende blush. Wel even goed je kwast aftikken, want met deze techniek pak je al snel teveel product op. De blush breng ik vrij hoog aan, zodat de glans ook echt goed het licht kan pakken boven op mijn jukbeen, en ik trek dit iets door op mijn slapen.
Deze blushkwast van Morphe vind ik heel fijn, dit is nr R46.
Dan is het tijd voor wenkbrauwen, waarvoor ik vaak alleen de clear gel van Anastasia gebruik. Soms haal ik eerst even de gekleurde gel van Essence erdoor en als ik er meer tijd voor uittrek dan kam ik ze echt netjes omhoog met de brow freeze van Anastasia.
Qua mascara ben ik al jaren en jaren honkvast aan deze super voordelige mascara van Catrice. Deze werkt bij mij heel fijn. Hoewel ik ook wel duurdere merken tussendoor heb geprobeerd, die ook bevielen, kom ik toch steeds terug bij deze van Catrice. Vooral omdat hij zo voordelig is, en niet onderdoet voor een duur merk, in mijn optiek.
Op mijn lippen draag ik vaak deze lipstick van Essence, Hydrating nude in 303. Mega goedkoop en deze kleur staat mij heel natuurlijk. Ik draag ook heel erg graag de verschillende kleuren van de Lip Glow lijn van Dior voor een dagelijkse look.
Dit is het resultaat! Het stelt allemaal niet zoveel voor, ook al lijken het misschien veel stappen. Ik ben er oprecht in 10 minuten klaar mee. Als ik wat speciaals heb vul ik deze basis aan met oogschaduw, highlighter en/of een wat sprekender lipkleur. Als ik er tussen in ga zitten en wel mijn ogen wat meer wil laten spreken, breng ik soms wat extra bronzer aan op mijn oogleden en/of gebruik ik een oogpotlood langs de bovenste wimperrand.