Binnenkijken bij Anoeska
Stel je voor dat je de schuur van een oude hoefsmederij ombouwt tot een woning… In twee jaar tijd toverden Anoeska en Robin een oude stal om tot een prachtig modern huis. Ik ging op ’t Overijsselse platteland (bij mij om de hoek!) bij ze kijken.
In Den Nul, vlakbij Olst, wonen Anoeska (30, zij begeleid jongeren met een functiebeperking) en Robin (33, commercieel projectleider in de bouw). Hun huis was honderd jaar geleden een hoefsmederij, het gedeelte waar zij wonen om precies te zijn de stal waar de paarden stonden. Ze kochten het in de staat van een schuur, lieten alleen de buitenmuren staan en verbouwden het in twee jaar tijd tot een prachtige woning. Tijdens de verbouwing woonden ze in een stacaravan in de tuin, en ze deden zoveel mogelijk zelf. ‘Het scheelt natuurlijk dat Robin bouwkundige is, maar dat betekent niet meteen dat je ook handig bent. Maar dat word je vanzelf, tijdens twee jaar verbouwen!’
Samen tekenden ze het huis, want de indeling lag ook helemaal open: de binnenmuren waren, op een dragende muur na, compleet weggehaald. Anoeska deed voor het interieur vooral inspiratie op in woonbladen en op internet, maar ze wist zelf al vrij goed wat ze mooi vind. ‘Ik houd gewoon van rust. Zowel hier buiten – we wonen in de natuur – als binnen. Ik houd niet van teveel poespas en tierelantijnen, het is hier binnen heel rustig en clean gebleven.’
Anoeska en Robin wonen hier samen met baardagaam Joop.
Woonkamer & keuken
Je stapt binnen in de keuken van Anoeska en Robin, die één ruimte vormt met de woonkamer. Dit was vroeger de plek waar de paarden stonden. ‘En die knaagden aan de balken. Ik heb die zelf met bloed, zweet en tranen hersteld – en het is nog steeds niet precies zoals ik het wil. Dat was echt een van de grootste uitdagingen voor mij: ik denk dat ik ze wel acht keer opnieuw behandeld en geschuurd heb omdat het telkens mis ging.’ Op de vloer ligt mooi eiken lamelparket en de keuken is mega strak met een betonlook blad.
De eetkamertafel is van Asiades, de stoelen van Dutsh. De lampen boven de tafel zijn van Goossens.
De kast rechts heeft Annoeksa ooit uit de schuur van haar oma gehaald en zelf geverfd.
Het fornuis is van Smeg.
Aan dit kaartenbord (Xenos) hangt links een ‘waterdrop’ die Anoeska verkoopt via haar webwinkel Share The Love. Ze werkt samen met Made, een vrouw die op Bali woont, die deze tasjes haakt. Als je zo’n gehaakt tasje voor je waterfles koopt, steun je Made.
De bank is van IKEA. De salontafel is van een oude katrol gemaakt door een vriend. De leren stoel links is van Goossens.
Het TV-meubel is van Goossens, de stoel van IKEA, de moeder van Anoeska maake het schapenvachtje. De lamp is van Goossens.
Overal in huis zie je deze oude stalraampjes die in ere zijn hersteld.
De theepot is van IKEA.
De linker koppen zijn van Loods 5, de kopjes rechts van Flying Tiger.
Badkamer & toilet
In de badkamer waan ik me op Ibiza of Bali, het doet heel tropisch aan door de groene tinten en de kiezels op de grond. Die kiezels zijn trouwens gewoon matjes, vertelt Anoeska mij. De ruimte is gewoon rechthoekig, maar door de ronde wand om het douchegedeelte heeft oogt het veel minder als een rechthoekige ruimte.
De tegels zijn van Loods 5. De wasmand is van IKEA. Het laddertje komt uit een Boetiekje in Arnhem.
Het toilet is apart van de badkamer en is al net zo strak en mooi.
'Washok' & gang
Zelfs de gangen zijn mooi om te zien: zo strak, met die mooie houten vloer en hier zie je nog een stukje van de draagbalk.
Deze ruimte doet dienst als ‘washok’, en Anoeska noemt het ook rommelhok – al zie ik geen rommel!
De kast is van Goossens.
Slaapkamer
‘De slaapkamer wilde ik nog rustiger en simpeler houden dan beneden,’ vertelt Anoeska. De prachtige oude houten draagbalken geven de ruimte al genoeg karakter, dus hier heb je ook niet veel nodig om het knus en rustig te maken.
De oude balken zijn tot in den treure geschuurd en behandeld om zo mooi te worden. Vroeger lag hier direct het riet op, nu liggen er oude dakpannen op het dak.
De lamp is van Evelief.
De vloer vind ik erg mooi: het is gewoon grenen en Anoeska heeft het één keer gelakt met hoogglans witte lak van Histor.
De dromenvanger komt van Bali.
Naast de slaapkamer zit nog een ruimte inloopkast.
Logeerkamer
Van buiten lijkt het niet zo groot, maar zoals je merkt is er genoeg ruimte in deze oude hoefsmederij! Er is zelfs nog een vrij ruime logeerkamer die er óók al zo gezellig uitziet.
Tuin
De tuin krijgt binnenkort meer aandacht, zo komen er snel kippen en een biggetje! Ook gaan Anoeska en Robin nog bezig met de styling van de tuin, het interieur had natuurlijk eerst prioriteit. Maar ook zonder dat er al teveel aan gedaan is vind ik de tuin heerlijk: zo groen en groot!
Wat een fantastisch huis is dit – ik zou er letterlijk zo intrekken. Het is zó mooi, alles is prachtig afgewerkt en overal is goed over nagedacht. Het is er ondanks dat het vrij clean is ingericht toch gezellig en knus. Ik vind het prachtig! En de omgeving is ook waanzinnig daar – en in twintig minuten sta je in het centrum van Zwolle.