Een MissLipgloss artikel
philosophy take a deep breath
De moisturizers van philosophy zijn altijd grote hits. Terecht dan ook dat het merk voor deze zomer met een nieuwe moisturizer komt, speciaal voor de huid die dof is en wel wat extra hydratatie kan gebruiken. In de lijn zit een gel cream en een eye gel cream. Vandaag vertel ik je er alles over!

philosophy take a deep breath oil-free oxygenating gel cream, €41,06 (60ml)
philosophy take a deep breath oxygenating eye gel cream, €38,83 (15ml)
Ademen is zoals je weet noodzakelijk om je hersenen en huid te voorzien van zuurstof. Die heb je nodig om te leven. Focussen op een goede ademhaling is erg prettig om beter te presteren, focussen, kalmer te worden of je krachtiger te voelen.
Met dit idee in gedachten komt philosophy met de take a deep breath lijn met de clean-air technology die fungeert als een transportsysteem om de zuurstof in de huid te brengen. Een combinatie van anti-oxidanten en anti-milieuverontreinigingscomplexen werken samen om de huid er energiek en stralend ui te laten zien. Dat laatste is echt een trend, er komen steeds meer producten op de markt die actief werken tegen de effecten van milieuverontreiniging op je huid.
De producten zijn ideaal voor dames die nog geen anti-aging producten gebruiken maar wel graag hun huid goed willen verzorgen er er stralend en fris uit willen zien.
philosophy take a deep breath oil-free oxygenating gel cream
Eerst wil ik even met je kijken naar de gel cream die je zowel ’s avonds als overdag kan gebruiken. De verpakking ziet er fris uit, mooi!

philosophy doet altijd veel tests op consumenten met hun producten en die claims zetten ze op de verpakking. Nog wat claims die ze doen voor deze creme:
Dit product bevat dus de clean-air technology. Ze gebruiken hierbij de kracht van fotosynthese. Deze technologie wordt verkregen door het verhogen van de natuurlijke zuurstofproductie uit gerst. Er zit een krachtig gerstbladerenextract in de creme met een maximale hoeveelheid aan zuurstof. Het zuurstofreservoir zorgt op het huidoppervlak voor een toename van energie in de cellen. Dit merk je doordat je huidcellen optimaal gaan functioneren waardoor je huid stralend en energiek wordt.

Op de verpakking staat nog wat meer info over ingrediënten en resultaten. In de gel creme zit een anti-oxidanten en anti-milieuverontreinigingscomplex. Deze ingrediënten helpen om schadelijke vrije radicalen te neutraliseren. Dit complex bestaat uit gerstbladerenextract, groene thee, pongamiazaad, bittere sinaasappelschil, engelwortel en groene koffieboon.
Het resultaat is volgens philosophy dat de dorst van je droge huid wordt gelest waardoor de huid glad en zacht is. Je huid voelt en ziet er fris, gezond en stralend uit. Op langere termijn worden poriën en imperfecties minder zichtbaar, het zuurstofniveau krijgt een boost en de huid is beschermd en voelt minder gevoelig en sterker aan. 80% vond dat de huid vrijer kon ademen en meer weerstand heeft tegen de tekenen van een drukke levensstijl. Deze test is gedaan met 45 vrouwen in de leeftijd van 20 – 35 jaar die acht weken lang twee keer per dag de oil-free oxygenating gel cream gebruikten.
Als je alle ingewikkelde verhalen weglaat klinkt het als een moisturizer voor de droge, doffe huid die ervoor zorgt dat je huid gehydrateerd wordt, dofheid vermindert en de huid laat stralen. Dat klinkt als een creme die ik wil!

Dit zijn de bestanddelen – wat een lijst! Die kan ik niet helemaal ontcijferen, maar wat me opvalt is dat er véél natuurlijke extracten inzitten, wat ze natuurlijk ook beloven! Die zie je ongeveer na de helft van de lijst.
Verder zitten er wat siliconen in (handig om te weten als je die vermijd), glycerine, vette soorten alcohol, parfum staat op de helft van de lijst (kan dus problemen opleveren als je een hele gevoelige huid hebt), vitamine E en ook wat kleurstoffen om de gel creme een kleurtje te geven. Er zit ook gewone uitdrogende alcohol in maar wel op tweederde van de lijst ongeveer. Er zit phenoxyethanol in (wat mij betreft geen reden tot alarmbellen, maar mocht je het vermijden, dan weet je dat). Er zit geen olie in deze creme en hij is dus ook niet vettig.
Er zit geen SPF in de creme, die moet je apart aanbrengen.

De gel creme zit in een potje, zoals ik gewend ben van philosophy. Ik heb gevraagd of dit wel ‘werkt’ in een potje omdat veel ingrediënten vaak niet stabiel genoeg zijn om in een potje te gebruiken. Mij is verteld dat dit bij deze creme wel het geval is en dat er stabilisatoren inzitten om alles goed te laten werken, ook al is de creme elke dag in contact met lucht en bacteriën (doordat je met je vingers in het potje gaat). Ik heb persoonlijk liever een pompflacon omdat dat ook handiger werkt, maar philosophy is écht van de potjes.

Het is helemaal in lijn met de andere philosophy moisturizers: een mooi strak wit potje met een ‘inspirerende’ tekst. Op deze staat you see life more clearly when you take a moment to breathe. Helemaal waar.

Hallo! De creme is lichtgroen en ziet er heel luchtig en fris uit.


Het is een gel creme en dat merk je meteen op je huid. Het voelt fris en koel en het trekt snel in. Het laat geen vettig laagje achter.
Het directe resultaat is dat mijn huid soepel en gehydrateerd voelt, mijn huid neemt de creme snel op en reageert er goed op. Ik krijg geen irritatie of iets dergelijks, ook niet na weken gebruiken. Op wat langere termijn merk ik vooral dat mijn huid heel goed gehydrateerd is, dat mijn huid meer straalt en dat ik geen droge plekjes heb, wat ik soms wel heb door de zon, of juist in het najaar door guur weer.
philosophy take a deep breath oxygenating eye gel cream

Er is ook een oogcreme, de philosophy take a deep breath oxygenating eye cream.

Deze creme heeft dezelfde eigenschappen als de gel creme voor het gezicht, maar deze is natuurlijk precies bedoeld voor het gebied rondom je ogen. Vermoeidheid en stress zie je vooral rond je ogen en deze creme helpt te hydrateren en verfrissen zodat je er wakkerder en frisser uitziet.

Elke ochtend en avond masseer je wat van deze oogcreme in rond je ogen. Daaronder zie je de bestanddelen.

Nog wat info op het doosje. Het is volgens philosophy een lichtgewichte formule. Ook staat hier wat uitleg over wat stress en milieuvervuiling met je ogen en de huid rond je ogen kan doen.

De philosophy take a deep breath oxygenating eye cream zit in een klein tubetje.

Dit vind ik een handige, hygiënische verpakking die je makkelijk kan meenemen.

Als je lichtjes in de tube drukt, komt uit een klein tuutje de creme.

Deze is iets steviger dan de gel creme voor het gezicht, maar is nog steeds een gelformule en vrij lichtgewicht. Als ik hem rond mijn ogen inmasseer wordt hij snel opgenomen.
Wat ik meteen merk is dat de huid rond mijn ogen gehydrateerd, zacht en soepel is. Droogtelijntjes verdwijnen vrijwel meteen en als ik daarna make-up aanbreng zit dit er mooier en egaler op. Op langere termijn merk ik dat mijn huid gehydrateerd blijft en er fris uitziet. Ik vind veel oogcremes vrij zwaar omdat ze meestal gericht zijn op de oudere huid. Deze is lekker fris en licht, hij doet me denken aan de clinique pep-start die ik ook graag gebruik.
Ik denk dat de nieuwe Philosophy Take A Deep Breath producten niet super revolutionair zijn, maar wél een aanvulling op het al bestaande philosophy assortiment. Fijn aan de producten vind ik dat ze lekker licht en fris zijn, maar wel heel goed hydrateren en tekenen van stress en milieuvervuiling (subtiel) aanpakken. Mijn huid is supergoed gehydrateerd, voelt soepel en zacht aan en ik zie er stralender uit. De huid rond mijn ogen is ook vooral verbeterd na een paar weken gebruik.
De nieuwe Philosophy Take A Deep Breath producten zijn vanaf week 28 bij ICI Paris te koop voor €41,06 en €38,83.
Deze review bevat producten die door een merk of bedrijf zijn opgestuurd. Lees mijn disclaimer.

