Een MissLipgloss artikel
Rituals Ayurveda – vernieuwde collectie
Al jaren bestaat de Rituals Ayurveda collectie. Deze is laatst helemaal gerestyled én er zijn wat nieuwe producten. Ik review acht producten uit deze lijn.
In de lijn en op de foto:
- Shanti Shower douche olie €8,50
- Energy Bubbles badschuim €13,50
- Honey Touch bodycreme €15
- Himalays Scrub lichaamsscrub €18,50
- Yogi Flow doucheschuim €8,00
- Shanti Chakra lichaamsolie €13,50
- Chakra Water bed & body mist €16,50
- Ayurveda Scrub lichaamsscrub €10
Verder in de lijn:
- Brilliant Bliss Shampoo €9
- Shikakai Secret Conditioner €9,50
Ayurveda vindt haar oorsprong meer dan 5000 jaar geleden in India. Deze eeuwenoude filosofie is gericht op het herstellen van innerlijke harmonie door middel van het reinigen en voeden van lichaam en ziel. Geïnspireerd door deze eeuwenoude wijsheid combineert de Ayurveda collectie het delicate parfum van Indiase Roos met de voedende eigenschappen van Zoete Amandelolie. Bereik innerlijke harmonie en schoonheid komt van nature.
De Ayurveda lijn van Rituals bestaat al even, maar is nu helemaal vernieuwd. Nieuwe verpakkingen, sommige producten hebben nieuwe formules en er zijn compleet nieuwe producten. Ik review hieronder de acht producten die ik heb.
Rituals Ayurveda – de geur
Alle producten in de Rituals Ayurveda collectie hebben een vergelijkbare geur en boy, die is lekker! Zoet, maar niet te ‘in your face‘, wat ik soms bijvoorbeeld bij The Body Shop geuren wel heb. De zoete geuren bij Rituals zijn vaak heel ‘rond’, zo kan ik het het beste omschrijven. Niet te prikkelend en té zoet. De geur heeft iets met Indiase Roos, maar ik houd helemaal niet van rozengeur en dat ruik ik gelukkig ook niet zo goed terug in de producten. De geur is zoet en warm. Je móet gewoon gaan ruiken als je bij een Rituals winkel in de buurt bent.
Rituals Shanti Shower Soothing Shower Oil

De douche olie van Rituals ken ik al – of nou ja, eigenlijk ken ik alle producten al wel. De douche olie van Rituals is heel lekker zacht en verandert als het in aanraking komt met water in een fijn zacht schuim.
De verpakking vind ik mooi: roze rood met versieringen én een pompje. Handig onder de douche!

Informatie achterop de fles.

De bestanddelen. Het hoofdbestanddeel is soja olie!

Zo komt ‘ie uit de fles…

…en zo wordt ‘ie onder de douche als je hem inmasseert. Erg lekker. Ik vind hem ook prettig om te gebruiken als ik mijn benen wil scheren! Na het afdrogen is mijn huid in plaats van droog (wat het meestal is na het douchen) zacht en soepel door de olie.
Rituals Energy Bubbles Luxurious Bath Foam

Bubbelssss voor in bad! Deze fles is enorm, een halve liter! Hier doe je dus wel even mee.

De bestanddelen.

Klein nadeeltje: de dop is een beetje onhandig. Je pakt snel teveel en een pompje is gewoon praktischer. Maar die houten dop is ook wel weer erg mooi.
Ik heb zelf geen bad, maar in een teiltje met water ontstond er énorm veel lekker ruikend schuim en ook als douchegel doet ‘ie het prima! Mijn huid is achteraf wel een beetje aan de droge kant.
Rituals Ayurveda Scrub Purifying Body Scrub

Deze Ayurveda Scrub lijkt op de Mud Scrub uit de Hammam lijn die ik laatst reviewde, maar dan met een andere geur! Ook bij deze vind ik het weer een beetje een nadeel dat er geen klikdop op zit, maar een draaidop. Beetje onhandig onder de douche.

Informatie op de achterkant. Het is een kleiscrub met veel mineralen. Je kan hem als scrub en als masker gebruiken.

De bestanddelen van de scrub! Veel olie en klei, maar ook reinigers en parfum. Sowieso zit in alle producten parfum, daarom ruiken ze zo lekker!
De scrub werkt lekker ‘stevig’, ruikt heerlijk en laat geen olielaagje achter op je huid.
Maar: mijn huid is na gebruik zacht en gehydrateerd! En vrij van dode huidcellen.
Rituals Honey Touch Rich and Nourishing Body Cream

De alom bekende Rituals Body Cream! De hele Ayurveda lijn ziet er zo vrolijk uit door dat roze.


De bestanddelen. Veel siliconen, maar ook veel sheaboter, zonnebloemolie, honing, cacao boter, rozenolie en vitamine E. Hmmm!

Wanneer je de deksel van de pot afdraait zit er eerst nog een beschermfolie overheen. Die er overigens heel gemakkelijk afgaat.

Ha, dit ziet er grappig uit! De body crème is losgekomen van de randen, zoals je dat met smeerbare roomboter ook wel eens hebt.

De crème is lekker vol en rijk, en een beetje bouncy in de pot.

Smeert makkelijk uit, trekt vrij snel in en maakt mijn huid zacht, soepel en gehydrateerd. En die geur… Ik ben zo gek op de geur van deze lijn!
Rituals Himalaya Scrub Purifying Himalayan Salt Scrub

Onmisbaar: de scrub-in-olie! In deze nieuwe verpakking zit maar liefst 80 (!) procent meer scrub. Wow!


De bestanddelen. Het is een zoutscrub, dus het hoofdbestanddeel is zout (sodium chloride). Verder bevat het parfum, arganolie, macadamia olie, olijfolie, perzikpitolie, jojoba olie, zonnebloemolie, pepermuntolie, amandelolie, vitamine E, basilicum extract en rozenolie. Deze scrub zit bomvol verzorgende en heerlijk ruikende dingen!

Kijk nou… Dit wil je toch bijna opeten? De scrub is heerlijk grof door het natuurlijke zout en scrubt echt geweldig. Deze scrub laat na het douchen een olielaagje achter op je huid, ik vind dat heel fijn. Alleen als je gaat zelfbruinen of als je de zon ingaat zou ik deze scrub niet gebruiken en voor de klei scrub gaan.
Rituals Chakra Water Bed & Body Mist

Je kan jezelf echt compleet in de Rituals Ayurveda geur hullen, want er is ook een bed & body mist. Deze kan je op je lijf sprayen om lekker te ruiken, maar je kan het ook in bed sprayen, of op je kussen.

Informatie achterop het doosje.

De bestanddelen.

Tekst op het doosje, mooi!

Het flesje is van glas en langwerpig én roze. De geur is hetzelfde als de andere Ayurveda producten. Mocht je daar echt dol op zijn dan is deze bed & body mist een leuke aanvulling om áltijd zo lekker naar die geur te ruiken.
Rituals Shanti Chakra Nourishing Body Oil

Meiden, het houdt maar niet op! Ook in de lijn: een voedende lichaamsolie.

Informatie achterop de verpakking.

De bestanddelen. Wat zit er in? Amandelolie, soja olie, vette soorten alcohol, parfum, rozenolie, calendula extract, vitamine E en wat andere toevoegingen om het beter houdbaar en smeerbaar te maken.

De olie is verpakt in een plastic bruin pompflesje. Dit werkt makkelijk en je kan hier goed mee doseren. Wel zo handig!



De olie is transparant, ruikt erg lekker naar de Ayurveda geur (het wordt een beetje eentonig!), smeert erg gemakkelijk uit en trekt ook vrij snel in. Je houdt niet heel lang een vettig laagje. Het resultaat is een mega zachte, verzorgde, lekker ruikende en licht glanzende huid. Mooi tijdens zomeravonden dat je tot laat op het terras of in de tuin blijft hangen.
Rituals Yogi Flow Foaming Shower Gel Mousse

Ah, mijn favoriete Rituals product aller tijden: het douche schuim!

De bestanddelen.


Eerst komt er een gel uit de bus, wanneer je het gaat inmasseren op een natte huid komt er énorm veel schuim vrij! Heerlijk zacht en vol schuim wat lekker veel geur loslaat (er zit veel parfum in). Echt verwennerij onder de douche!
Mijn aanraders uit de Ayurveda lijn:
- het doucheschuim!
- de kleiscrub
- de douche olie
Alle producten zijn lekker, maar deze gebruik ik zelf het meest.
De Rituals Ayurveda producten zijn te koop bij alle Rituals filialen en in hun online shop.
Deze review bevat producten die door een merk of bedrijf zijn opgestuurd. Lees mijn disclaimer. 

